Wśród licznych stolic województw w kraju, Kraków wyróżnia się nie jedynie w obszarze sztuki i rozrywki, ale też na licznych odmiennych polach. Staje się obszarem przyjemnym do życia. Zmiany, które stały się udziałem miasta w ostatnich latach sprawiają, że Kraków rzeczywiście pnie się do przodu.
Pomocne przekształcenia w Grodzie Kraka.
Co godnego pochwały stworzono w przeciągu niedawnego okresu? Ilość napraw i nowości inwestycyjnych jest duża. Bardzo pomogły w tym aspekcie środki Unii Europejskiej, z których miasto niemało czerpie. Dynamiczne działanie w temacie uzyskiwania dotacji sprawiły, że małopolska uzupełniła się o nowe drogi, ekologiczne pojazdy w taborze komunikacji miejskiej, i kolejne obiekty dla ludności.
Niemałe innowacje nie są widoczne dla standardowego mieszkańca. Nie znaczy to mimo wszystko, że nie istnieją. Zwykle nie interesują nas historie, które nie są ściśle z naszymi potrzebami połączone. Typowemu mieszkańcowi miasta zdaje się, że w mieście zbyt mało się wykonuje. Tymczasem Kraków rozwija się w każdym obszarze. Innowacje w zakresie zarządzania odpadami, budowie i unowocześnianiu siatki wodociągowej, budowa filtrów akustycznych to jedynie niektóre zmiany, jakie pozwalają mieszkańcom pełniej oraz wygodniej żyć. Miasto zmienia się też pod kątem możliwości kulturalnych. Moc Krakowa idzie w górę dzięki takim inwestycjom jak: Kraków Arena czy stadion Cracovia. takie miejsca zachęcają gości z innych krajów do przyjazdu.
Zapoczątkowane przez radnych projekty nie dotyczą jedynie ścisłego centrum miasta, ale również są połączone z pełnym województwem . W związku z tym lepiej nie utyskiwać tylko dostrzec zmiany w jakie obrósł Kraków.
Kolejne miesiące – jeśli uda się utrzymania szybkości zmian – pozwolą miastu stać się zachwycającą stolicą małopolski.
Jacek Majchrowski co zrobił