Jakakolwiek dama stara się wyglądać jak najpoprawniej, niemniej jednak niekiedy popełniają one błędy pielęgnacyjne, jakie niestety nie oddziałują prawidłowo na skórę. Właśnie dlatego wypada wiedzieć, czego nie robić, żeby uniknąć problemów, które będą tego skutkiem. Podstawowym błędem pielęgnacyjnym jest na przykład zasypanie wieczorową porą z makijażem na twarzy.
oko
Skóra nie dosyć, że nie otrzymuje składników odżywczych to jeszcze stary makijaż zatyka pory, co ma prawo w przyczynić się do powstania krostek oraz zaskórniaków. Także ogromnym błędem jest nie używanie toniku, lub ewentualnie używanie go nazbyt rzadko. Zadaniem toniku jest przywrócenie stosownego pH dla skóry, innymi słowy kwaśnego. Nawet sama woda modernizuje pH na zasadowy.
rowert
Przed zakupem kosmetyku, wypada szczegółowo przeczytać skład tego kosmetyku, bowiem na co poniektóre składniki możemy być na przykład uczuleni i to ma prawo zaowocować zmianami alergicznymi, inaczej zamiast być odpowiedniej będzie gorzej. Równie ważnym jest przestrzeganie daty ważności oraz prawidłowe warunkowe przetrzymywanie oraz na przykład nie wszyscy zwracają szczególną uwagę na temperaturę, w jakiej kosmetyki mają być przechowywane.
kremy z filtrem
Jednakże też nie właściwe korzystanie skraca na przykład ważność, pomimo że wedle etykiety jest jeszcze porządny. Jednak dotykanie kremu palcami w czasie nakładania skraca okres przydatności, bowiem bakterie na skórze przyśpieszają starzenie się tego kremu. Żeby zadbać porządnie o cerę bez pomocy kosmetyczki, która jednakże kosztuje czas oraz pieniądze, wypada się dowiedzieć, w jaki sposób w domu samemu zająć pielęgnacją cery. Twarz trzeba myć żelem myjącym, oczywiście dobranym indywidualnie do typu cery.