Najczęstsze trudności dam na emeryturze
W przypadku kobiet po 50-tym roku życia statystyki są oszałamiające: pozostają daleko w tyle za mężczyznami, jeśli chodzi o gotowość do przejścia na emeryturę.

kuchnia dojrzałej kobiety

Panie w średnim wieku świetnie zdają sobie kwestię z tego dylematu i tego, jak niesłychanie je to dotyka. Przeanalizujmy co poniektóre z przyczyn, dla których tak się stało, i sposoby, w jakie damy są w stanie zapobiegać kłopotom na emeryturze.

Pani na emeryturze a trudności finansowe
W wielu branżach kobiety w tym samym wieku nie zarabiały tyle samo, co mężczyźni. Na dodatek ich kariera pozostała przerwana w związku z posiadaniem dzieci i przebywaniem w mieszkaniu, co miało związek z tym, iż musiały kształcić swoje dzieci. W niektórych przypadkach porzucając własne aspiracje zawodowe, zaczęły podróżować z małżonkiem, gdy mógł rozwijać swoją karierę. Gdy panie te były gotowe do powtórnego wejścia na rynek pracy, straciły drogocenny czas oraz dochody, a też składki na zabezpieczenie społeczne.
Następnym detalem prowadzącym do braku gotowości dam jest to, że kobiety są naturalnymi opiekunami swojej rodziny, istnieją niezliczone przypadki, w jakich panie musiały uprzednio odchodzić z pracy. Są to osoby pozostające w mieszkaniu, zapewniające niezbędną opiekę dziecku specjalnej troski, starszym rodzicielom lub też teściom i pewnie choremu mężowi. Oprócz tego wszystkiego, przyspieszenie wskaźnika rozwodów dla osób powyżej 50-tego roku życia, przyczyniło się do niestabilności finansowej kobiet. Niepokój otaczający tę rzeczywistość pogarsza fakt, iż kobiety najczęściej żyją dłużej niż mężczyźni i na ogół mają więcej kłopotów medycznych.