Najczęstsze objawy menopauzy
Damy są w stanie posiadać różne objawy w czasie menopauzy. To właśnie dlatego, że estrogen jest używany przez dużo części Twojego ciała.

porady zdrowie

Bo masz mniej estrogenu, możesz posiadać przeróżne symptomy. Wiele kobiet doświadcza niezmiernie łagodnych objawów, które łatwo leczy się przez przemianę stylu życia, takich jak unikanie kofeiny lub noszenie przenośnego wentylatora, jaki wolno wykorzystać, kiedy uderza gorąc. Niektóre kobiety wcale nie wymagają leczenia. Inne objawy mogą być o wiele bardziej problematyczne.

Oto najczęstsze metamorfozy, jakie możesz zauważyć w wieku średnim. Niektóre są w stanie być częścią starzenia się, a nie otwarcie powiązane z menopauzą.

Zmiany w miesiączkowaniu a menopauza
To może być to, co dojrzysz jako pierwsze. Twoje menstruacje mogą już nie być regularne. Są w stanie być krótsze czy też trwać dłużej. Możesz krwawić znacznie bardziej bądź też mniej aniżeli z reguły. Są to wszelkie normalne zmiany, jednakowoż by upewnić się, iż nie ma problemu, skontaktuj się z lekarzem, jeśli np. Twoje miesiączki są wybitnie blisko siebie, albo trwają dłużej niż tydzień.

Uderzenia gorąca
Dużo kobiet ma uderzenia gorąca, jakie mogą trwać parę lat po menopauzie. Mogą być związane ze zmieniającymi się stanami estrogenu. Gorące uderzenia to nagłe uczucie gorąca w górnej części lub też na całym ciele. Twoja twarz oraz szyja zaczerwienią się. Na piersi, plecach i ramionach mogą pojawić się czerwone plamy. Następuje ciężkie pocenie się oraz dreszcze z zimna. Uderzenia gorąca są w stanie być niesłychanie łagodne lub też wystarczająco silne, żeby Cię obudzić (zwane nocnymi potami). Większa część uderzeń gorąca trwa od 30 sekund do 10 minut.