Współcześnie kobiety z reguły dowiadują się o ciąży dzięki ogólnodostępnym, tanim testom ciążowym. Ich wysoka czułość pozwala wykryć hormon HCG już w ciągu kilku dni od zapłodnienia. Pierwsza reakcja na wieść o tym, że pod sercem przyszłej rodzicielki rozwija się nowiutkie życie bywa różnorodna. Niezależnie od niej przed każdą kobietą staje jednakże dylemat „komu powierzyć los swój oraz swojego nienarodzonego jeszcze maleństwa?”.

Huras

Rozwój ginekologii i położnictwa w Polsce
Dziś w naszym państwie znajduje się coraz to więcej specjalistycznych ośrodków ginekologiczno-położniczych, w których przyszłe rodzicielki mogą liczyć na fachową opiekę związaną z czasem ciąży i połogu.
W obszernym zakresie ich usług znajdują się pomiędzy innymi:
•    badania diagnostyczne;
•    opieka endokrynologiczno-ginekologiczna;
•    ochrona położnicza;
•    diagnostyka prenatalna;
•    poradnia urologiczna;
•    poradnia neonatologiczna;
•    szkoła rodzenia.
Zdrowie młodej rodzicielki jest najważniejsze, wskutek tego także kompleksowe, szczegółowe badania na każdym etapie ciąży powinny być przeprowadzane przez speców dysponujących nie tylko wysokiej klasy oprzyrządowaniem, jakkolwiek w głównej mierze też ekspercką wiedzą z zakresu położnictwa, ginekologii oraz endokrynologii.
Pomyślne rozwiązanie to dopiero pierwocina macierzyństwa
Nowo powite maleństwo daje co niemiara radości, niemniej jednak też o jego zdrowie wypada zatroszczyć się ze szczególnym zaangażowaniem. Już od początkowych dni życia rodzice mogą mieć wpływ na dalszy rozwój własnego dziecka, wskutek tego także zapewnienie mu profesjonalnej opieki pediatrycznej to ich najistotniejszy obowiązek.
Odpowiednie ośrodki pediatryczne
W ośrodkach medycznych świadczących specjalistyczne usługi z obrębu pediatrii dla dzieci kreowane są doskonałe warunki medyczne. Doktorowie troszczą się nie jedynie o zdrowie swoich najmłodszych pacjentów, ale również o ich komfort i dobre samopoczucie, jakie może rzutować na rezultaty leczenia. Jednym z takich ośrodków jest krakowskie centrum ginekologii i pediatrii „MAMA”, w którym każdego dnia z usług specjalistów korzystają kobiety oraz rodziny z całej Polski.