Pomimo, iż coraz więcej pań i to w różnym wieku dba o to, aby konsumowane potrawy były zdrowe, zdarza się, że nasza dieta musi być uzupełniany. A o co? O dodatkowe mieszanki witaminowe. Jako że branża suplementów wciąż jeszcze się rozwija, ilość możliwości wyboru może stanowić problem.
Dobrze więc wiedzieć, czym kierować się przy zakupie specyfiku, tak, by był odpowiedzią na nasze potrzeby. Suplement nie może być zastępstwem dla zbilansowanej diety. Zdarza się jednak że konkretnych minerałów czy związków witaminowych nie mamy możliwości dostarczyć wraz z jedzeniem. Dobierając odżywkę można zasięgnąć porady aptekarza lub innej posiadającej wiedzę osoby. Dobrze mieć na uwadze swój wiek. Innych elementów potrzeba organizmowi nastolatki, a kompletnie innych – trzeba kobiecie w wieku dojrzałym.
Poznaj dietę wegetariańską czytając nasz artykuł
Przy pomocy właściwego leku suplementacyjnego mamy możliwość przykładowo zlikwidowania odmiennych niedoborów – w tym niedoboru żelaza, charakterystycznego dla ciężarnych czy w okresie laktacji pań. Natomiast jeżeli borykamy się z przewlekłym brakiem witalności lekarstwem może okazać się preparat zawierający ekstrakty z żeń-szenia czy miłorzębu japońskiego. Niezależnie jednak, jaki typ suplementu nabędziemy. Najistotniejsze jest jego odpowiednie dawkowanie – systematyczne, lecz w żadnym wypadku nie nadmierne.